Tekil Mesaj gösterimi
  #1  
Alt 10 Ağustos 2014, 18:39
Staedion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Staedion Staedion isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onursal Admin
 
Netherlands
Üyelik: 12 Ağustos 2013
Ticaret Sayısı: (1)
Ticaret Yüzdesi:(%)
Ad-Soyad:
Konular: 38
Mesaj Sayısı:64
Beğeniler: 3 / 5
İlgi Alanı:
Standart Kullanıcı sözleşmesi ve koşullar (!)

GET (Güvenli E-Ticaret) Kullanıcı sözleşmesi ve Koşullar :

İşbu sözleşme, wmzilla.com kullanıcılarının hizmetine sunulmuş olan GET sisteminin kullanımı ve uyulması gereken kurallar/koşullar hakkin da ilgili maddeleri içermektedir.

Madde G-1 : wmzilla.com üzerinde onaylanmış üyeliği bulunan her kullanıcı, GET hizmetini kullanmadan önce genel forum kurallarını ve GET sisteminin işleyiş prensiplerini, kullanıcı sözleşmesini ve koşullarını okuduğundan ve anladığından emin olmakla mükelleftir.

Madde G-2 : Üye(ler) ticaret esnasında bakiye göndermeden önce miktari tekrar gözden geçirmeli ve doğru tutarı yolladığından emin olmalıdır.
Üyeler wmzilla.com yöneticilerine tutar değişikliği talebinde bulunamazlar.

Madde G-3 : Satıcının ilanda belirttiği ile alıcıya gönderdiği ürün/hizmet arasında ( olumsuz ya da akdi tek taraflı fesih hakkı doğurabilecek ve/veya unsur teşkil edebilecek ) bir fark olursa ve bu sorun satıcı tarafından giderilmez/giderilemez ise, alıcı ürünü satıcıya koşulsuz iade edebilir.(G-3B). Satıcı ürünü iade aldığını onayladığında, ürün fiyatı kadar olan bakiye tutarı tekrar alıcıya transfer edilir.
  • G-3(A) : Bu madde indirilebilir/kopyalanabilir dijital ürün iadelerini kapsamaz. Bknz : indirilebilir/kopyalanabilir dijital ürün nedir ?
  • G-3(B) : Alıcı, satın aldığı ürünü/hizmeti öngörülen süre olan 12 saat içerisinde incelemelidir. Bu süre içerisinde bir problem ile karşılaşmış ise, bu durumu öncelikle satıcıya bildirmeli ve sorunun çözülmesini beklemelidir. (Bekleme süresi 12 saat içerisine dahildir). Uyuşmazlıkların taraflar arasında çözülememesi durumunda, sorunun detayları kanıt(lar) ile birlikte, açık ve net bir şekilde GET Destek Ekibi görevlilerine sunulmalıdır.
  • G-3(C) : Uyuşmazlıkların taraflar arasında giderilememesi durumunda alıcı, 12 saatlik süre içerisinde ilgili ticaret konusu ve satıcı hakkinda GET destek ekibine şikayette bulunabilir. Bu durumda satıcının hesabına gönderilen bakiye tutarı, 48 saat süre ile bloke edilir. Bu süre zarfında problem giderilemez ise satıcının hesabına alıcı tarafından gönderilen bakiye tutarı, tekrar alıcı hesabına transfer edilir.
  • (12 saat sonrasındaki işlem iptali ve bakiye iade talepleri kabul edilmez)

Madde G-4 : Üye(ler) GET sistemini yalnızca uygun görülen alanlarda kullanabilirler.

GET hizmetinin geçerli olduğu ticaret alanları :

Domain alım satımı
Hosting/Sunucu alım satımı ve destek hizmetleri
Website alım satımı ve kodlama hizmetleri
Grafik tasarım hizmetleri
Sosyal medya hizmetleri (Takipçi,abone vb. işlemleri, Sayfa alım satımı )
Makale ve site editörlük hizmetleri
Kısa sürede raporlanabilir SEO hizmetleri ( Ör: Backlink paketleri )

Yukarıdaki alanlar haricinde satış konusu açan / açılmış konudan ürün satın almak isteyen kullanıcılar GET hizmetinden yararlanamazlar ve ticari bir sorunla karşılaşmaları durumunda GET kategorisinde şikayet konusu açamaz/hak talep edemezler.

Forum üzerinde onaylanmış üyeliği bulunan her kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılır.

Bu bölüme gerekli diğer maddeler eklenmek üzere hukuk danışmanı tarafından hazırlanmaktadır.
O süreye kadar şuan ki kurallar geçerlidir.
wmzilla.com önceden haber vermeksizin kuralları değiştirme hakkını saklı tutar. Bundan böyle yeni kurallar geçerlidir ve her onaylanmış üyelik sahibi bu kurallara uymakla mükelleftir.

Saygılarımızla,
wmzilla.com GET Destek Ekibi
Sponsored Links