Tekil Mesaj gösterimi
  #1  
Alt 05 Ocak 2014, 14:39
Kursat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kursat Kursat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
sinop
Üyelik: 06 Kasım 2013
Ticaret Sayısı: (1)
Ticaret Yüzdesi:(%)
Ad-Soyad:
Konular: 38
Mesaj Sayısı:69
Beğeniler: 0 / 0
İlgi Alanı:
Standart YouTube'da Oyun Kanalları Büyük Tehlikede

Video paylaşım sitesi YouTube'da kullanıcıların başı telifler yüzünden ağrımaya devam ediyor. Son zamanlarda oyun kanalları sürekli olarak telif uyarısı alıyor.

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi YouTube'un değişen kuralları ve sistemleri bazen kullanıcıların yararına olsa da kimi zaman kanal sahiplerinin çılgına dönmesine sebep oluyor. Özellikle YouTube'da otomatik telif engelleme sistemi birçok kullanıcı sinir ediyor. Hazırlanan bir videoda herhangi telifli bir müzik kullanıldığında, kısa süreli bile duyulduğunda otomatik olarak copyright sınırlamarı geliyor.
YouTube'un son dönemde en çok iş yapan kanal türü şüphesiz oyun kanallarıdır. Oyunları kaydedip kanallarında paylaşan, bazen oyunları inceleyen, bazen de tamamını oynayan oyuncular 2 gündür büyük sorun yaşıyorlar.
IDOL isimli bir müzik hakları firması, YouTube ile anlaşması sonucu bünyesindeki tüm şarkılar için ikaz gönderdi. Bunların çoğu da oyuncuları vurdu. Oyunlarda yer alan müziklerin de hakları bulunduğundan dolayı oyun kanalları birkaç gündür videolarının gösterilmemesi ya da ihlal suçundan reklamların gösterilmemesinden yakınıyor.Sıkıntıların kaynağı
Ubisoft, Deep Silver, Capcom, Codemasters gibi firmalar resmi hesaplarından paylaştıkları yazılarda oyunculardan özür dileyerek bu atakları kendilerinin yapmadıklarını, üçüncü parti firmaların böyle sıkıntı yarattığının altını çizdiler.
Deep Silver Games'ten Maurice Tan, Twitter'dan yaptığı açıklamada bizim oyunlarımıza çekilen Let's Play ve tam çözüm tadındaki videolara copyright uyarısı geldiyse bana haber verin dedi.
YouTube, yeni nesil konsollardan sonra yılbaşında telif sistemini değiştireceğini açıklamıştı. Birçok oyun firmasıyla ortak çalışarak bu tarz video kanallarının monetize, yani para kazanma olayını engelleyerek sadece paylaşılmasını sağlayacaktı. Yabancı basının öngörüsü ise eğer YouTube geri adım atmazsa oyun kanallarının yüzde 99'unun kapanacağı yönünde.
Alıntı ile Cevapla
Sponsored Links