Tekil Mesaj gösterimi
  #1  
Alt 13 Ekim 2013, 18:21
pegasus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pegasus pegasus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Şubesi Bilinmiyor
Üyelik: 13 Ekim 2013
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Yüzdesi:(%)
Ad-Soyad:
Konular: 1
Mesaj Sayısı:1
Beğeniler: 0 / 0
İlgi Alanı:
Standart Linkedin Nedir? Nasıl Kullanılır?LinkedIn sitesi 2003 yılında sosyal ağ mantığının dünyada hız kazanması ile ortaya çıkmış iş dünyasını hedef alan bir site olarak yayın hayatına başlamıştır. Klasik iş bulma sitelerinden farklı olarak sosyal bir ağ özelliği taşımaktadır. Kişisel bilgileriniz yanında eğitim ve iş kariyeriniz ile ilgili oluşturacağınız bir profile sahip olmaktasınız. İş dünyasında insan kaynakları yöneticileri için harika bir kafa avcılığı ortamı oluşturan site , birçok ünlü firma tarafından da düzenli olarak taranmaktadır.

Ayrıca site üzerinde eski okul ve iş arkadaşlarınızın profillerine ulaşabilir ve sosyal ağınızı genişletebilirsiniz. Profilinizde aldığınız eğitimlerin yanısıra , iş deneyimleriniz, aldığınız ödüller, burslar ve daha birçok özelliğinizden bahsedebilirsiniz. Arkadaşlarınız ve onların arkadaşları ile kuracağınız bağlantılar iş dünyasında farklı sektörlerden birçok kişiyi tanımanıza yardımcı olacaktır.
Bugün dünya çapında faaliyet gösteren birçok firmanın insan kaynakları departmanları eleman alımlarında LinkedIn profillerini dikkate almaktadır. Artık günümüzde sosyal ağlarda ne kadar aktif olduğunuz , günlük yaşantınızdaki sosyalliğinizin de bir göstergesi olarak görülmektedir.

LinkedIN diğer sosyal ağlar ile senkronize edilebilmektedir. Bu nedenle yeni açacağınız profilinizi hızla genişletmek için Facebook ve Twitter hesaplarınız ile profilinizi mutlaka entegre etmenizi öneririz. Şu anda 23 milyon üyesi bulunan LinkedIn her geçen saniye yeni bir üye kazanmakta ve gelecekte iş dünyasını belirlemede daha etkin bir konuma sahip olmaktadır.

LinkedIn ağında basic ve premium hesap seçenekleri bulunmaktadır. Premium hesap sahipleri yapılan aramalarda daha üst sıralarda görüntülenmekte ve ayrıca Inmail denilen özellik sayesinde yaptığınız başvurulara cevap alma ihtimaliniz yükselmektedir. Ancak LinkedIn sistemini iyice tanımadan premium üyelik almak büyük bir yanlış olacaktır. Profilinizin kenarında premium üye yazması size sadece sistem kullanımı konusunda üstünlük sağlar, yoksa iş bağlantıları kurmanız konusunda belirleyici olan sizin profilinizde belirteceğiniz kariyerinizdir.
Alıntı ile Cevapla
Sponsored Links