WMZİLLA | Webmaster Forumu - Güvenli E-Ticaret Portalı


WMZİLLA | Webmaster Forumu - Güvenli E-Ticaret Portalı-Şartlar
Forum Kuralları
Üye olmak için Forum kurallarını dikkatlice okuyup kabul etmeniz gerekmektedir:

Genel forum kuralları ve kullanıcı sözleşmesi

İş bu internet sitesi ( Bundan böyle forum olarak anılacaktır ) olan foruma ( Bundan böyle wmzilla.com olarak anılacaktır. ) kayıt olan her kullanıcı ( Bundan böyle üye olarak anılacaktır ) bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bu koşulları kabul etmiyorsanız bu forumu kullanmaktan vazgeçmelisiniz.

A - Forum kullanım koşullarının ve üyelik sözleşmesinin tarafları ve kapsamı.

A.1 : wmzilla.com kullanıcısı olarak forum üzerinde, Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ve kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar yazamaz, paylaşamaz ve ilgili materyaller gönderemezsiniz.

A.2 : Bölüm / forum kuralları gereğince tartışma ve ikili polemik yaratacak siyasi , dini , argo , ırkçılık içeren paylaşımlarda bulunamazsınız.

A.3 : Forumda hacking, crack, warez, serial gibi yasal olmayan paylaşımlar yapılması , telif hakkı kapsamındaki materyallerin taraflar ile izinsiz paylaşılması , başkasına ait gizlilik içeren bilgilerin (şifre , mail , telefon , adres vb.) dağıtılması paylaşılması kesinlikle yasaktır. Kural ihlali yapan kullanıcının üyeliği süresiz olarak yasaklanır ve hukuki yaptırımların gerekli olduğu durumlarda bu kullanıcıların tüm bilgileri mahkemeye sevk edilir.

A.4 : Forumda açılan konu veya mesajlardan, konuyu açan üye sorumludur. Usuzlsüz paylaşımlardan ve kural ihlallerinden wmzilla.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.

A.5 : Forumun işleyiş prensipleri, prosedürleri ve kuralları konusunda kullanıcıları tek tek bilgilendirmek wmzilla.com yöneticilerinin görevi değildir. Tüm kullanıcılar forum kurallarını okuyarak uyum sağlamakla mükelleftirler.

A.6 : wmzilla.com üyeleri site üzerinde herhangi bir hak talep edemez.

A.7 : wmzilla.com yönetimi , forum kurallarını kullanıcılara bir bildirim yapmaksızın değiştirme hakkını saklı tutar. Bu andan itibaren yeni kurallar geçerlidir ve kullanıcılar bu duruma itiraz edemezler. Yalnızca ilgili bölüme konu açarak isteklerini dile getirebilirler.

A.8 : Forum içerisindeki linkler ve diğer paylaşımlar wmzilla.com yöneticileri tarafından mümkün olduğunca denetlenmektedir. Fakat denetleme ve takip söz konusu olmadığından ötürü , paylaşımların uygunsuz içerik barındırması ve bundan ötürü doğabilecek tüm yaptırımlardan , problemlerden paylaşımı yapan kullanıcının bizzat kendisi sorumludur. Bu durumdan wmzilla.com yönetimi ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

A.9 : Üyelerin bilgisayarlarında ve web sitelerinde meydana gelebilecek problemlerden wmzilla.com sorumlu tutulamaz. Şayet herhangi bir şüpheniz var ise destek birimlerinden yardım talebinde bulunabilirsiniz. Fakat hiçbir wmzilla.com yöneticisinin yada 3ncü taraf forum kullanıcılarının size destek verme zorunluluğu yoktur.

A.10 : wmzilla.com üyelerinin kullanımına açılmış olan Site tanıtımları başlığı dışındaki bölümlerde reklam yada site tanıtımı yapmak yasaktır.

A.11 : wmzilla.com forumu üzerinde aynı kişinin birden fazla üyelik hesabı (Multi üyelik) açması yasaklanmıştır. Forum üzerinde kullanıcı IP analizlerinin günlük olarak yapıldığını unutmayınız. Birden fazla üye hesabı oluşturduğu tespit edilen kullanıcılar wmzilla.com üzerinden süresiz olarak uzaklaştırılırlar.

A.12 : wmzilla.com üyeleri signatür yada imzalarında varsa avatarlarında ve kullanıcı adlarında rank , yönetici taklidi yapamaz , ve reklam linki kullanamazlar. İhlali durumunda tüm yaptırımlar kararlılıkla kullanıcı üzerinde uygulanır.

A.13 : Forum üzerinde konu açarken ya da açılmış olan konulara mesaj gönderirken Türkçeyi düzgün kullanmaya gayret ediniz.

A.14 : wmzilla.com forumuna üye olduğunuzda ve her üye girişi yaptığınız anda forum üzerindeki tüm kuralları ve duyuruları kabul etmiş sayılırsınız. Bu nedenle , genel kurallar dışında , wmzilla.com üzerindeki herhangi bir bölüme / kategoriye konu açmadan ya da bir konuya mesaj göndermeden önce ilgili forumun / bölümün / kategorinin kurallarını ve duyurularını okumayı ihmal etmeyiniz.B - Ticaret ve ticari bölüm kuralları

B.1 : Site , alan adı , hosting , hizmet alım satımı yapacak kullanıcıların satış kurallarına uygun hareket etmeleri ve örnek şablonlara göre konu açmaları gerekmektedir.

B.2 : Ticaret bölümlerinde verilmiş olan şablonlara ve kurallara uygun olmayan konulara bölüm yöneticileri tarafından müdahale edilebilir ve tekrarında konu sahibine yönetici takdirinde ceza-i işlem uygulanabilir.

B.3 : Satışa sunduğunuz site ya da alan adı , yetişkin(+18) ise site adresini PM (özel mesaj) ile vermek zorundasınız.

B.4 : Konu açan kullanıcılar sitelerini , alan adlarını ya da hizmetlerini istediği fiyattan satışa sunma ve satma hakkına sahiptirler.

B.5 : Ticaret konularının altına "pahalı , bu fiyat etmez , kötü çalışma" gibi mesajların yazılması kesinlikle yasaktır. Bu mesajlar sorgusuz silinir ve satış baltalamaya yönelik davranış maddesi gereği mesaj sahibine ceza-i işlem kararlılıkla uygulanır.

B.6 : Ticaret konularının altına "hayırlı satışlar, kolay gelsin" gibi konuyu üstte tutmaya ve post kasmaya yönelik mesaj yazmakta yasaktır. Bunun yerine "Beğen" butonunu kullanınız.


Açık artırma satıcı yükümlülükleri :
Açık artırma ile satışa sunduğunuz sitenin , alan adının, hizmetin fiyatı, süre bitiminde başka teklif gelmemesi durumunda satmayı kabul ettiğiniz fiyattır.
Bu fiyatın üstünde gelen her teklifi kabul etmekle mükellefsiniz.</li>
Konu sahibi açık artırma ile başlattığı satışı , bitiş tarihinde yada hemen al fiyatı ile gerçekleştirmediği taktirde wmzilla.com forumlarından 30 gün süre ile uzaklaştırma cezası alır.
Bu durumda teklif veren kullanıcının , satıcıya olumsuz ticaret bildirimi (-itrader) verme hakkı vardır.

Açık artırma alıcı yükümlülükleri :
Teklifi artırmak isteyen kullanıcılar ilk verilen tekliften sonra minimum artış ile satışı devam ettirmek zorundadırlar.
Satışa teklif verip, alımı gerçekleştirmeyen kullanıcılar wmzilla.com forumlarından 30 gün süre ile uzaklaştırılma cezası alırlar.
Satış konusu sahipleri de teklif verip satıştan çekilen kullanıcılara olumsuz ticaret bildirimi (-itrader) verme hakkına sahiptir.B.7 : wmzilla.com forumları üzerinde satış başlatan ve satışa teklif veren tüm kullanıcılar kuralları kayıtsız şartsız kabul etmiş sayılır.

B.8 : Yetişkin (+18) içerik barındıran site , alan adı ya da materyal satışlarında konu başlıklarında ve konular altına yazılan mesajlar içerisinde argo sözcükler , yetişkin site isimleri kullanmak yasaktır. Bu tür konuları açmadan önce konu başlıklarına +18 uyarısı koymak zorundasınız.

B.9 : Satış ya da alım konusu açmış olan , talepte bulunan bir kullanıcı hakkında "dolandırıcı" niteliği taşıyan şikayetiniz var ise bu yönde elinizde delil olması ve bunu ispatlamanız gerekmektedir. Taraflara iftira atmak suçtur ve iftira atan kullanıcı hakkında forum üzerinde ve hukuksal boyutta her türlü yasal işlem başlatılır.

B.10 : wmzilla.com forumu üzerinde yapacağınız alışverişlerde olası problemler yaşamamak, kandırılmamak ve dolandırılmamak için, wmzilla.com - GET sistemini kullanmanızı öneriyoruz. GET (Güvenli e-ticaret) onaylı üyeler ile ve GET ödeme seçeneği ile açılmış konular üzerinde alışveriş yapmaya ve GET sistemi ile alış satışlarınızı gerçekleştirmeye özen gösterdiğiniz taktirde hiçbir şekilde dolandırılma riski almazsınız. Bunun yanı sıra wmzilla.com kullanıcıları GET sistemini kullanmadan da alışveriş yapabilirler. Fakat alışverişlerinizde dolandırılmamak ve sorun yaşamamak için , alışveriş öncesi alıcı/satıcı kullanıcıları araştırmanız , Ticaret bildirimindeki olumlu bildirim sayılarını , yüzdelerini göz önünde bulundurmanız , alım satım esnasında taraftan kimlik bilgileri , adres , telefon numarası gibi iletişim bilgilerini istemeniz keyifli ve sorunsuz bir alışveriş yapmanız açısından büyük önem taşımaktadır. wmzilla.com forumu üzerinde GET sistemini kullanmadan alışveriş yapan kullanıcıların herhangi bir sorun yaşamasından , dolandırılmasından wmzilla.com kesinlikle sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda Şikayetleriniz bölümüne elinizdeki kanıtlar ile konu açınız. wmzilla.com yöneticileri kanıtlar olsa bile sorunun çözüleceğini ve kaybedilen paranın , hizmetin , materyalin mağdur kullanıcıya geri iade edileceğini hiçbir şekilde garanti etmez , yalnızca dolandırıcı konumundaki kullanıcının forumdan uzaklaştırılması konusunda ceza-i işlem uygular. ( Bunun yanı sıra hakkında yasal süreç başlatılan kullanıcıların IP adresi , emaili ve yazışma geçmişi gibi tüm dökümanları mahkemenin isteği üzerine savcılığa verilebilir. )

 

Saygılarımızla,

wmzilla.com destek ve geliştirici ekibiŞu Anki Saat: 11:55

Forum Hakkımızda
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
rise online world doğal sabun hasan kalyoncu üniversitesi fivem smm panel rp satın al yöresel ürünler instagram takipçi hilesi etil alkol islam algoritma dersleri aktüel ürünler kıl çadır kıl çadır kıl çadır iptv
We Google

webmaster forumu
DMCA.com Protection Status

Bir forum sitesi olan wmzilla.com üzerinde, forum kullanıcıları 5651 sayılı kanun'un ilgili maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı bazlı herhangi bir durumdan wmzilla.com sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimlerde bulunmak için abuse@wmzilla.com adresi ile iletişime geçebilirsiniz bu çerçevede, wmzilla.com yönetimi tarafından en geç 7 iş günü içerisinde tarafınıza dönüş yapılacaktır. knight online forum  aktüel ürünler

1 2 3 5 7 8 11 12 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 30 31 32 33 35 36 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 149 150 151 152 153 154 155 156 159 160 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 177 178 182 185 188 189 190 191 192 193 194 196 197 198 199 200 201 202 203 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 218 219 220 221 222 223 226 227 235 236 239 240 241 242 244 245 246 247 249 250 251 252 255 256 257 258 260 261 262 263 264 266 267 268 269 270 271 272 273 275 276